Eglutės įžiebimas ir Adventinis vakaras

Print This Post

20161216_191142Štai ir sulaukėme Advento laikotarpio, laukimo ir vilčių laiko! Tikime, kad mes visi turime ko laukti, kad esame viltingame laukime, priešingu atveju ir šios Kalėdos praeis kaip daugybė kitų – beprasmiškoje prieššventinio maratono, Kalėdų baliaus, vyno, šampano, kvailų juokelių rutinoje, kur viskas taip tuščia, tuščia… Nieko nelaukėme, nieko nesutikome, vėl pradėsime įprastinį nuobodų, monotonišką, skausmingą, liūdną ir sunkų gyvenimą. Bet yra Žmogus, kuris atsisakė savo dievystės, kad taptų vargšu su vargšais, mažu su mažais, kad atneštų mums gyvenimo džiaugsmą, viltį, kuri neapgauna, gerąją naujieną.

Gruodžio 16 d. Paparčių MDC kartu su Paparčių krašto bendruomene pakvietė visus į pirmą kartą Paparčių kaime vyksiančią eglutės įžiebimo šventę bei Adventinį vakarą, skirtą bažnyčios šimtmečiui paminėti. Adventinio vakaro metu su visais kartu buvo ir svečiai: Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Neviera, Paparčių seniūnijos seniūnė Lina Balandienė, Žaslių ir Paparčių parapijos klebonas Algis Ananis, muzikantės Onutė Kupčiūnienė (akordeonas) ir Rima Lukoševičienė (smuikas).
Renginį pradėjo MDC direktoriaus pavaduotoja bendriesiems ūkio reikalams, Paparčių krašto bendruomenės narė Daiva Derškienė, kuri visus susirinkusius pasveikino, pasidžiaugė susirinkusiųjų gausa. Žodį tarė Paparčių seniūnijos seniūnė Lina Balandienė, kuri visus ir pakvietė įžiebti eglutę. Po eglutės įžiebimo visi sugrįžo į salę. Advento vakarą pradėjo ir visus susirinkusius pasveikino MDC tarybos pirmininkė, naujai susikūrusios Paparčių krašto bendruomenės pirmininkė Gerda Avižonienė. Ji priminė visiems, jog Adventas – tai laukimo ir vilčių laikas. Žaslių ir Paparčių parapijos klebonas Algis Ananis uždegė žvakes Advento vainike, linkėjo susikaupimo, santarvės, vidinės ramybės, tikėjimo. Tokį gražų susikaupimo vakarą labai svarbu parodyti dėmesį vienas kitam, padėkoti už gerus darbus, pagalbą, suteiktą tikėjimą ir viltį. MDC direktorė Akvilė Grigienė padėkojo visiems susirinkusiems Paparčių krašto žmonėms, MDC bendruomenei bei naujos susibūrusios iniciatyvios Paparčių krašto bendruomenės nariams. Pastariesiems ji dėkojo už gražią iniciatyvą įžiebti Kalėdinę eglutę bei įteikė simbolines kalėdines dovanėles – žvakeles-angeliukus. Simbolines kalėdines dovanėles ji padovanojo ir svečiams. Šiltų žodžių ir linkėjimų negailėjo svečiai: Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Neviera, bibliotekininkė Rita Kavaliauskienė. Paparčių krašto bendruomenės narės ir mamos Solveiga Armonavičienė ir Loreta Derkintienė padovanojo susirinkusiems „Laukimo“ etiudą. Renginį užbaigė mokytoja Danguolė Arnauskienė, kuri visiems susirinkusiems pristatė MDC vykusį tarptautinį kino projektą „Moving Cinema“ bei jo metu sukurtą dokumentinį filmą „Avys ir batukai“, kurio pagrindine heroje tapo Kaimų bendruomenės „Viltija“ pirmininkė Audronė Neniškienė.
Adventas baigiasi Kūčių vakaru. Kūčios – šeimos šventė, kuri suartina ir gyvus, ir mirusius. Tai nakties šventė, kada šeima susėda prie balta staltiese padengto stalo. O juk mes visi ir esame šeima.
Dėkojame visiems atėjusiems, prisidėjusiems prie šios jaukios šventės, svečiams, kurie rado laiko tarp savo darbų atvykti į šventę, muzikantėms Onutei Kupčiūnienei ir Rimai Lukoševičienei, dovanojusioms nepaprastus muzikos garsus.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Norūna Grybienė

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/kaisiadoriu.paparciupagrindinemokykla/photos_albums

  • 20161216_190516
  • 20161216_191122
  • 20161216_191315