Integruota chemijos ir fizikos mokomoji veikla Molio dirbtuvėse Lomeniuose

Print This Post

2018 spalio 11 dieną buvo organizuota netradicinė integruota chemijos ir fizikos mokomoji veikla Paparčių mokyklos daugiafunkcio centro 9  klasės mokiniams ir Palomenės pagrindinės mokyklos  9 ,7 klasių mokiniams. Integruotos mokomosios veiklos tema „Molio savybės. Keramikinio dirbinio gamybos procesas“.

Paparčių MDC ir Palomenės mokiniai važiavo į Lomenius Molio dirbtuves, kuriose mokinius sutiko  ir vedė užsiėmimą dirbtuvių savininkė – keramikė Kristina Zazerskienė. Mokiniai ir jų mokytojos A. Skaudžiuvienė, V. Juzukonienė, O. Rudienė susidomėję klausėsi keramikės  pasakojimo apie molį, apie keramikinio dirbinio gamybos procesą. Mokiniai praktiškai susipažino su įvairių spalvų moliu: sandara, savybėmis, pamatė, kokie gražūs sukuriami meno, buities keramikiniai dirbiniai.

Svarbiausia išvykos dalis –  praktinė veikla. Mokiniai ir mokytojos vadovaujami keramikės K. Zazerskienės iš įvairaus molio susidomėję gamino dirbinius, kuriuos padengė laku-  spalvota  glazūra. Pagamintus gaminius paliko savaitę džiūti, po to dirbiniai bus kaitinami 10000C temperatūroje. Pabaigus keramikinio dirbinio gamybos procesą pagaminti darbeliai bus  padovanoti mokiniams– dirbinių savininkams.

Savo veiklą, patirtus įspūdžius  Molio dirbtuvėse mokiniai ir jų mokytojos aptarė Palomenės pagrindinės mokyklos gamtos mokslų klasėje prie vaišių stalo. Aptarime dalyvavo mokyklos direktorė R Briginienė.Mokiniai ir mokytojos padėkojo direktorei, kuri skyrė projekto įgyvendinimui lėšas, kad abiejų mokyklų mokiniai apsilankytų Molio dirbtuvėse, padėkojo mokytojoms O. Rudienei,  A. Skaudžiuvienei ir V. Juzukonieneiuž organizacinę veiklą.

Pasigrožėję Palomenės pagrindinemokykla – aplankę kabinetus, sales  Paparčių MDC 9 klasės mokiniai išvyko į savo mokyklą.

parengė mokytoja Virginija Juzukonienė

 

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA