Kaip saugiai elgtis ANT LEDO

Print This Post

FB_IMG_1516132356399Žiemą gamtos pavojų sąrašas pasipildo reiškiniais, kurie gali ypač apsunkinti žmonių gyvenimo ir veiklos sąlygas, sukelti ekstremaliąsias situacijas ir pareikalauti ypatingų pastangų jas valdant. Speigas, gausus sniegas, pūga, lijundra kelia ne tik tiesioginį pavojų sušalti, paslysti, įklimpti.

Reikia savimi pasirūpinti iš anksto: pagalvoti „kas“ gali nutikti, ką galima padaryti, kad „tai“ nenutiktų bei ką galima padaryti, kad palengvinti situaciją, jeigu vis tik „tai“ nutiktų…

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

Daugiau informacijos: http://www.vpgt.lt/index.php?924413830

Informaciją parengė mokytoja Norūna Grybienė