Lietuvių kalbos dienos: kalboje visų namai

Print This Post

Lietuvių-kalbos-dienos2017 m. rengiamų Lietuvių kalbos dienų (LKD), kurios vyks vasario 16 – kovo 11 dienomis, šūkis: Kalboje visų namai. Tai daugybė šiuo laikotarpiu visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių. Lietuvių kalbos dienos prisidės prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telks užsienio lietuvių bendruomenes, stiprins lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didins lietuvių kalbos prestižą (žr. 2015 m. rugsėjo 30 d. naujieną Semo komitetas pritarė iniciatyvai rengti Lietuvių kalbos dienas:  http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/seimo-komitetas-pritare-iniciatyvai-rengti-lietuviu-kalbos-dienas.)

Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nusprendė 2017-uoius paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Lietuvių kalbos komisija prašo rasti galimybių lietuvių bendruomenėse, mokyklose ir kt. 2017 m. vasario 16 d. – kovo 11 d. surengti renginių (paskaitų, popiečių, diskusijų ir kt.), skirtų lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms istorinėms asmenybėms pristatyti ir kt. Kalbos komisijos svetainėje yra skelbiamas Lietuvių kalbos dienų renginių planas.

Mūsų įstaigoje taip pat bus organizuojami šiai progai paminėti renginiai. Kviečiame aktyviai dalyvauti visą MDC bendruomenę.

Administracija