Programa – pieno produktai

Print This Page

pienas-vaikamsPROGRAMA „PIENAS VAIKAMS“

Mūsų mokykla dalyvauja Europos Sąjungos (toliau ES) ir nacionalinio biudžeto lėšomis remiamoje programoje „PIENAS VAIKAMS“. 
  
Programa „Pienas vaikams“  parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius. 
Programa skirta visiems priešmokyklinukams bei I–IV klasių mokiniams.

ES pieno tiekimo mokykloms programa „Pienas vaikams“

ES pieno tiekimo mokykloms programa – ne tik apie pieną. Ji – apie pieną, jogurtą, sūrį, varškę ir kitus gardžius pieno produktus, svarbius gerai ir subalansuotai mitybai. Ji taip pat apie tave ir tavo gerovę: gerą maitinimąsi, stiprybę ir sveikatą.
Turėdamas daug kalcio, vitaminų, mineralų ir kitų organizmui reikalingų maistingų medžiagų, pienas ir pieno produktai kasdien teikia jėgų.

Kas yra ES pieno tiekimo mokykloms programa?

ES pieno tiekimo mokykloms programa skatina vaikus vartoti pieno produktus ir subalansuotai maitintis. Remdama gerų valgymo ir maitinimosi įgūdžių, išliksiančių visą gyvenimą, ugdymą, programa atlieka ir švietėjišką vaidmenį. Įgyvendindama ES pieno tiekimo mokykloms programą, Europos Sąjunga teikia subpaparcius mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms, kad šios galėtų savo mokinius aprūpinti pasirinktu pienu ir pieno produktais. 
 
Kodėl reikia gerti pieną?
Pienas ir pieno produktai turi daugybę vitaminų, angliavandenių ir mineralų. Bet kaip šios maistingos medžiagos padeda tavo organizmui išlikti sveikam?.
Daug žmonių pieną laiko vaikų gėrimu, bet šis maistingų medžiagų kupinas gėrimas labai naudingas ir suaugusiųjų sveikatai. Su amžiumi mūsų organizmui tenka vis naujų sveikatos išbandymų, o pieno produktų vartojimas gali padėti užtikrinti, kad organizmas į tuos išbandymus reaguos adekvačiai. Daugeliui žmonių atrodo, kad pieno produktuose yra daug riebalų, todėl jie, laikydamiesi dietos ir norėdami numesti svorio, pieno produktus dažnai pašalina iš savo raciono. Tačiau daugelyje vietų galima rasti įvairaus riebumo pieno ir pieno produktų, tad nesunku pasirinkti tokį produktą, kuris geriausiai tenkins jūsų mitybos reikmes.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/agriculture/drinkitup/index_lt.htm

                                                programa-pienas-vaikams

 Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Norūna Grybienė

**********************

Paparčių MDC dalyvauja programoje ,,Pienas vaikams“

Pieno produktų vartojimo vaikų ir švietimo įstaigose paramos programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje taikoma nuo 2004 metų. Programa parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą, sumažinti disbalansą pieno produktų rinkoje.

Daugiau informacijos: http://www.litfood.lt/paramos-priemones/pienas-vaikams/

Informaciją parengė socialinė pedagogė Daiva Janonienė