Paparčių vaikų koncertas ir rašinių skaitymai

Print This Post

received_1203946879728270Menas, taip pat ir muzika, gyvenime atlieka daug įvairių funkcijų: estetinė, hedonistinė, auklėjimo, pažinimo, lavinimo, komunikavimo, terapijos, relaksavimo ir kt. Meno poveikis žmogui neabejotinas. Grožinės literatūros, dailės, architektūros, muzikos kūriniai veikia emocijas, tobulina pasaulėjautą, keičia požiūrį į aplinką, skatina asmenybės progresą. Nuo neatmenamų laikų muzika padėdavo žmonėms dirbti, ilsėtis, žadindavo jiems darbingumą, nuotaiką, fantaziją, kūrybą, įkvėpdavo pasitikėjimą savo jėgomis, šalindavo blogas nuojautas, nerimą, padėdavo užmiršti nesėkmes, nuoskaudas, sušvelnindavo nelaimes.

Vaiko lavinimas muzika nėra naujas dalykas. Atvirkščiai, jo tradicija siekia senąsias liaudies muzikavimo ir folkloro ištakas. Mūsų proseneliai vaikams dainuodavo lopšines, kūrė specialius žaidimus, kykavo. Į šias patirtis atsigręžiame ir šiandien. Muzikos užsiėmimai nėra skirti vien tik klausos lavinimui. jie turi daug platesnę naudą. Užsiėmimai teigiamai veikia sveikatą, intelektinius bei kalbinius gbėjimus, socialinius įgūdžius (bendravimą, bendradarbiavimą), stabilizuoja psichiką, spartina smegenų vystymąsi. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad muzika lavina vaikų girdimąją atmintį, intuiciją, logiką, komunikabilumą, išlaisvina kūrybiškumą.

Muzikinio ugdymo studijų galima rasti kiekviename didesniame Lietuvos mieste, o mūsų seniūnijoje – tai reta pramoga, išskyrus muzikos pamokas. Tad net keletą mėnesių MDC salėje trečiadieniais po pamokų vyko išilginių fleitų pamokos skirtingo amžiaus vaikų grupėms, bendradarbiaujant su kaimų bendruomene „Viltija“, kuriuos vedė muzikos mokytoja Ieva Baublytė, ansamblio „Canto Fiorito“ išilginės fleitos atlikėja, ir Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos mokytoja, turinti ilgametę pedagoginio darbo patirtį. Tai „Canto Fiorito“ rezidencijos Paparčiuose projektas. Šio projekto sumanytojas ir vadovas – garsus brazilų kilmės išilginės fleitos atlikėjas Rodrigo Calveyra, grojantis ir dėstantis viso pasaulio šalyse. Vaikų norą muzikuoti fleitomis įgyvendino (rėmė finansiškai) Muzikos rėmimo fondas „DULCIMER“ (Šveicarija) .  

Kovo 8 d. Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos Paparčių filiale vykusiame renginyje-koncerte „Žavios, linksmos, graudžios ir ypatingos Paparčių krašto istorijos“ nuskambėjo išilginių fleitų muzikos garsai. Čia koncertavo Paparčių vaikų išilginių fleitų ansamblis (vaikus ruošė muzikos mokytoja Ieva Baublytė). Kartu su vaikais muzikavo ir pati mokytoja Ieva. Ji grojo ne tik išilgine fleita, bet ir gotikine arfa. Programoje skambėjo improvizacijos gotikine arfa, XIV- XVI a. viduramžių, XVII a. ir XXI a. melodijos.  Savo eilėmis renginyje dalinos Veronika šakienė, o sovietmečio laikų prisiminimais dalijosi Silvestras Viršila.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Norūna Grybienė.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/kaisiadoriu.paparciupagrindinemokykla/photos_albums

  • received_1203946743061617
  • received_1203946769728281
  • received_1203946803061611
  • received_1203946863061605
  • received_1203946893061602