Rudens šventė Paparčiuose

Print This Post
received_10207934604218641Ruduo – tai derliaus metas, sukraunantis sodo ir daržo gėrybes į skrynias, skubinantis užarti laukus, užbaigti sėją, kaupti žiemai vaisių ir daržovių atsargas. Ruduo – tai ramybės ir nostalgijos metas, švelniais potėpiais išmarginantis krintančius medžių lapus, atnešantis nepakartojamą ryto tylą, rūką virš laukų ir miškų, purslais besitaškantį lietų… Apima toks geras neapsakomas ramybės jausmas. Tačiau šis grožis trapus – savaitė, kita ir rudens spalvų simfonija baigsis. Ateis žiema… Taip ir sukasi gyvenimo ratas. Tačiau gamtos įvairovė įkvepia žmogui minčių: viskas praeina, viskas laikina, todėl būtina stebėti, fiksuoti, analizuoti, veikti. Žodžiu, gyventi, suprantant, kad nėra nereikšmingų smulkmenų, kad kiekviena dalelytė yra įdomi, verta paties didžiausio susidomėjimo.
     Paparčiuose išaušo lietinga spalio 28-oji. Ji ypatinga, nes prieš metus Kaimų bendruomenės „Viltija“ ir Paparčių seniūnijos gyventojų iniciatyva sutvarkytame tvenkinyje apsigyveno nauji gyventojai. Kitaip tariant, įvyko tvenkinio įžuvinimas. Jis vyko dviem etapais. Nuo pat ankstyvo ryto Kaimų bendruomenės „Viltija“ pirmininkės A. Neniškienės dėka į tvenkinį buvo paleisti pirmieji amūrai ir karpiai. Po pietų prie šio tvenkinio rinkosi gerai nusiteikę Paparčių seniūnijos žmonės, kurie į tvenkinį palydėjo dar daugiau amūrų ir karpių. Pastarieji – tai aktyvių, iniciatyvių, savo kraštą mylinčių ūkininkų Valdo Urbonavičiaus ir Dariaus Kmelnicko dovana bendruomenei.

    Paparčių kaimo tvenkinio įžuvinimas šį rudenį puiki iniciatyva, kuria kaime prasidėjo rudens darbų pabaigtuvių šventė. Šventė vyko Paparčių mokykloje-daugiafunkciame centre. Į rudeniškais akcentais papuoštą salę sugužėjo papartiškiai bei kitų aplinkinių seniūnijai priklausančių kaimų gyventojai. Renginio metu buvo pristatytos ir įvertintos įvairios iniciatyvos bei apžvelgti nuveikti metų darbai. Seniūnė Lina Balandienė, tardama sveikinimo žodį, padėkomis apdovanojo ūkininkus: J. Baumilą ir E. G. Malūnavičių už pilietinę iniciatyvą ginant kiaulių augintojų interesus, D. Žvirblį už aukštos agrarinės kultūros puoselėjimą, pažangių technologijų diegimą ūkyje, E. ir G. Šmigelskus už netradicinės ūkininkavimo krypties pasirinkimą bei A. Stakeliūną už darbštumą ir meilę žemei.
     Paparčių mokyklos–daugiafunkcio centro direktorė Akvilė Grigienė ir mokyklos bendruomenė padėkojo Paparčių krašto žmonėms, kurie savo idėjomis ir praktiniu indėliu puoselėja bendražmogiškąsias vertybes, prisideda prie kultūros savitumo ir papročių išsaugojimo, sveikos gyvensenos skatinimo, jaunosios kartos ugdymo. Padėkos įteiktos D. Kmelnickui, J. Perednienei, A. Kanevičiui, V. Vyšniauskienei, A. Genčiauskui ir G. V. Valatkienei.
      Lietingą rudens popietę puikią nuotaiką susirinkusiems dovanojo nuotaikingas Kruonio kultūros centro moterų ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Jolitos Ivaškevičienės. Jų atliekami muzikiniai kūriniai visų širdis ir sielas pripildė ramybės, šilumos, gėrio ir švelnumo. Juk gyvenime visi mes trokštame nuoširdaus bendravimo, pabuvimo kartu. Nėra šiltesnės šypsenos už kaimyno, kuris, nudirbęs visus didžiuosius rudens darbus, spaudžia tau ranką ir kviečia pabūti bendrystėje, kartu pasidžiaugti skalsiais aruodais, sveikais gyvuliais ar užbaigtais darbais. Esame dėkingi visiems, kurie šią lietingą rudenišką popietę buvote kartu ir padėjote organizuoti šventę. Tikimės, kad mūsų visų gera nuotaika ir atviras nuoširdus bendravimas keis gyvenimo įpročius, suvienys bendriems darbams.
Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Norūna Grybienė.
 
  • received_10207934617138964
  • 100_6610
  • 100_6614
  • received_10207934598258492
  • received_10207934612138839