Švento Valentino diena

Print This Post

v12Šv. Valentino dienos pavadinimą Meilės diena įgavo apie 500-uosius mūsų eros metus, dėl išaugusios krikščionybės įtakos pasaulyje. Vis dėlto, romantinę prasmę, kokią mes ją suvokiame, šventė įgavo vien dėl įvairių kūrėjų jai suteiktų reikšmių. Nors įvairūs viduramžių menininkai jau anksčiau minėjo Valentino dieną kaip meilės šventę, tačiau labiausiai šią idėją „išplatino“ Viljamas Šekspyras, panaudojęs Šv.Valentino dienos motyvą Hamleto ir Ofelijos meilės istorijoje.
Turbūt todėl Valentino diena pirmiausiai ir išpopuliarėjo Anglijoje – čia jau XVIIIa. viduryje vasario 14-ąją imta keistis meilės atvirutėmis. XIXa. atvirutės taip išpopuliarėjo, jog pradėta jų masinė prekyba. Pamažu šventė išplito po visą pasaulį, prie atvirukų prisidėjo gėlės, prie gėlių – saldainiai, o dabar Valentino diena tapo viso pasaulio įsimylėjėlių masiškai švenčiama proga.

Yra ir daugiau šios šventės kilmės istorijų. Visos jos yra apipintos fantazijų bei pasakiškų motyvų, o įvairiose versijose kai kurie faktai skiriasi, tačiau šventas Valentinas visuomet buvo vaizduojamas kaip užjaučianti, herojiška ir, svarbiausia, romantiška asmenybė. Turbūt tokios reputacijos dėka Valentino asmuo tapo labai mylimas jau minėtų viduramžių menininkų. Jo asmuo tarsi atliepė smarkiai išpopuliarėjusią riterių kultūrą kartu su tarnavimu savo širdies damai, kilnumo, idealios meilės idėjomis. Tokiu būdu šv. Valentinas, kartu su savo vardu nešdamas meilės idėją, atkeliavo iki mūsų dienų.
8 klasės mokinių iniciatyva ši diena simboliškai paminėta ir mūsų mokykloje. Pertraukų metu visi pageidaujantys galėjo prisidėti formuojant šv. Valentino dienos simbolį – širdį, kurioje sutilpo patys gražiausi palinkėjimai vienas kitam, tekstai apie meilę.
Po pamokų vykusiame renginyje mokiniai bandė išsiaiškinti, koks jausmas yra meilė, ką ir kaip mes mylime ir pan.
Renginys buvo kupinas linksmybių, kūrybinių užduočių, žaidimų, dainų apie meilę. Renginį režisavo ir vedė Simona Žilionytė (8 kl.) bei Augustė Šmigelskytė (8 kl.). Joms padėjo savo įžvalgomis kuratorius Martynas Ambrizas.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Norūna Grybienė.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/kaisiadoriu.paparciupagrindinemokykla/photos_albums

  • 20170214_134708
  • 20170214_135306
  • 20170214_140214
  • 20170214_141334
  • v7
  • v8
  • v9
  • v10