TARPTAUTINIS FAI PIEŠINIŲ KONKURSAS „ATEITIES SKRAIDANTYS APARATAI“

Print This Post

Kad rudens atostogos neprailgtų, priešmokyklinės grupės ugdytiniai bei 1-10 klasių mokiniai kviečiame dalyvauti piešinių konkurse „Ateities skraidantys aparatai“!!!

ao8oly97fpm7ahmPiešinių konkurso organizatoriai: Lietuvos neformaliojo švietimo centras (toliau – LMNŠC), Lietuvos aeroklubas (toliau – LAK), Lietuvos aviacijos muziejus.

Turbūt ne kartą fantazavai apie skrydžius ir bandei pasigaminti popierinį lėktuvėlį? O jei domėjaisi ir įvairių aviacijai nusipelniusių žmonių darbais, tikriausiai žinai, kiek idėjų mena ir saugo popierius…

Skraidančių aparatų – pirmųjų oro balionų, sklandytuvų – aušroje vyko daug kūrybinių bandymų. Mintis guldavo į brėžinius, jie būdavo perkeliami į medžio ir audinio modelius, o paskui juos pilotuodavo tikri drąsuoliai… Šiais laikais modelius projektuoti, tobulinti labai padeda kompiuteris. Šiuolaikinis skraidantis aparatas, atitinkantis griežčiausius saugos reikalavimus, iš naujausių, itin lengvų ir atsparių medžiagų gaminamas tik po daugybės virtualių bandymų. Modernūs akrobatiniai lėktuvai išvysto ir 400 km per valandą greitį, gali suktis ir vartytis ore, – jie gali tai, dėl ko sunkūs, nepaslankūs senieji aparatai būtų paprasčiausiai subyrėję ore. Naujausių modelių balionai ne kybo virš smalsuolių, o plaukia per plačiąsias padanges aplink Žemę. Žaisliniai sklandytuvėliai tapo įvairiausių formų ir dydžių dronais. Medieną pakeitusios itin lengvos, subalansuotos medžiagos pakėlė lėktuvus neįsivaizduojamai aukščiau ir suteikė galingus sparnus tikrąja prasme. Kiekviena karta aviacijos pionierių žinias ir idėjas papildo, tobulina technologijas.

Taigi, kokia aviacijos ateitis? Panašu, kad vienintelė riba – kūrėjų fantazija. Tad metas pasitelkti savąją! Dabar pat imk mėgstamą kūrybos priemonę (kreideles, pieštukus, dažus ar kita) ir parodyk, kaip įsivaizduoji ateities skraidančius aparatus. Pasidalink savo mintimis apie tai, kaip žmonijos aistra skraidyti užvaldo erdves!

Piešinių konkurse gali dalyvauti  šių amžiaus grupių mokiniai:
I grupė – gimusieji 2008 m. sausio 1 d. – 2011 m. gruodžio 31 d.;
II grupė –gimusieji 2004 m. sausio 1 d. – 2007 m. gruodžio 31 d.;
III grupė – gimusieji 2000 m. sausio 1 d. – 2003 m. gruodžio 31 d.
Piešiama A3 formato lapuose (297×420 mm) vandeniniais (akriliniais), aliejiniais dažais, nenuvalomais markeriais, flomasteriais, nenuvalomu rašalu, kreidelėmis „Crayola“ arba kitomis panašiomis nenuvalomomis priemonėmis. Piešti neleidžiama nepatvariais pieštukais, angliniais pieštukais arba kitomis panašiomis priemonėmis. Nepriimami kompiuteriu sukurti piešiniai, koliažai, t. y. abstrakčios kompozicijos, suklijuotos iš gabaliukų (pavyzdžiui, fotokopijų).

ATLIKTUS DARBUS PO RUDENS ATOSTOGŲ PRISTATYKITE DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAI UGDYMUI, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGEI NORŪNAI GRYBIENEI.

Piešinių parodos nuostatai: R1-646 FAI piesiniu konkursas_SM