Užgavėnės linksmai ir triukšmingai

Print This Post

82Vasario 9 d. Paparčiuose nuo paties ryto buvo linksma ir triukšminga.

Gardžius Užgavėnių blynus Paparčių seniūnijos salėje kepė kultūrinės veiklos koordinatorė Nijolė Sedleckaitė. Jai talkino pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis. Salėje skambėjo linksma liaudiška muzika. Mokinukams labiausiai įsiminė ir patiko polkos ritmai bei smagūs pašėliojimai. Visi smagiai vaišinosi blynais ir namine uogiene.

Mokykloje taip pat netrūko linksmybių ir triukšmo (kaip ir pridera per Užgavėnes). Po mokyklą linksmai su dainomis, šokiais ir juokais vaikštinėjo persirengėliai – priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su mokytoju Martynu Ambrizu ir auklėtojo padėjėja Loreta Derkintiene, bei mamyte Dovile Petkevičiene. Tariame jai ačiū už pagalbą.

Po pamokų mokiniai ir visi norinys pasilinksminti susirinko ,,rimtesnei“ Užgavėnių daliai Paparčių seniūnijos salėje:

8 klasės mokinės Kamilė D., Ema K. ir Monika Č. papasakojo, kokia šventė yra Užgavėnės. Vyko Užgavienių viktorina.

6 klasės mokinės Lukrecija J., Deimantė A. ir Miglė J. organizavo žaidimus Užgavėnių dalyviams: ,,Kas greičiau sukrims riestainį“, ,,Surištos kojos“, žaidimus su kamuoliu. …

5 ir 7 klasių mokiniai kartu su mokytoja Jolita Juneliene paruošė meninę programėlę – vaidinimą. Ypatingai gražūs buvo užgavėniški aktorių kostiumai.

Vyko gražiausių Užgavėnių kaukių ir kostiumų rinkimai. Žiūrovų simpatijas pelnė Čigonė (mokytoja Jolita Junelienė) ir Žydelis (Gailutė D., 5 kl.).

Lauke vyko smagios sportinės rungtys – estafetės, bėgimas. Rungtyniavo ir maži ir dideli. Sportines rungtis organizavo kūno kultūros mokytojas Nauris Gumbrevičius ir pradinių klasių mokytoja Rita Žukauskaitė.

Po sportinių rungčių visi susirinko prie Morės. Nuostabią Morę ,,gražuolę“ pagamino Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų ir vaikų dienos centro vaikučiai. Dėkojame jiems.

Prie Morės sklandė kovinga nuotaika, vyko Lašininių ir Kanapinių kovos. Buvo išrinkti šauniausi kovotojai – tai Paulius B. (7 kl.) ir Karolis D. (4 kl.).

Kol liepsnojo Morė, žiemą iš kiemo varėme dainomis. Smagiai, linksmai ir su palingavimais Užgavėnių dainas dainavo pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai.

Už dosnias ir skanias Užgavėnių vaišes ir prizus dėkojame Paparčių seniūnijai bei seniūnei Linai Balandienei.

Šią dieną šventėme triukšmingai, reiškia visus metus būsime sveiki ir laimingi. Nuo trečiadienio prasideda griežtas pasninkas – Gavėnia. Per Gavėnią, susikaupimo, rimties ir prisikėlimo laukimo metą, privaloma pasninkauti, draudžiama „uliavoti“, šėlti, triukšmauti.

Socialinė pedagogė, bibliotekininkė Daiva Janonienė
Nuotraukos pradinių klasių mokytojos Ritos Žukauskaitės

  • 12666310_557059381126893_995119136_n
  • 52
  • 14
  • 20160209_130835-1024x768
  • 92
  • 10
  • 42
  • 12659852_557059641126867_1345132023_n
  • 141