Vasaros stovykla 2018

Print This Post

Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Paparčio žiedas, 2018. Sužinok, išmok, dalinkis“ vyko paskutiniąją rugpjūčio savaitę. Stovyklos veiklos buvo įdomios ir kryptingos. Stovyklos metu vaikai dalyvavo sportinėse varžybose, žaidė kvadratą, tinklinį, stebėjo ir aptarė filmus apie fizikinius reiškinius, atliko eksperimentus su fizikiniais kūnais, vyko į edukacines ekskursijas, susijusias su savo krašto istorijos, gamtos ir kultūros pažinimu.


Stovyklauti pradėjome susipažindami su gimtaisiais kaimais, įžymiomis vietomis. Vykome į ekskursiją po Dainavos ir Kaugonių apylinkes. Ekskursijos metu mokiniai sužinojo apie Krosių kalną Dainavėlėje, kur yra žuvę ir palaidoti vokiečių ir rusų kariai I pasaulinio karo metu. Važiuojant į Kaugonis sustojome prie kryžiaus, kuris pastatytas atminti sušaudytus vyrus po II pasaulio karo. Vykome prie Kaugomių traukinių stoties. Čia pastatytas paminklas Didžiosios kovos apygardos vadui Jonui Misiūnui (slapyvardis Žaliasis velnias). Užsukome į Jono Petkevičiaus (slapyvardis Sakalas) sodybos vietą, kurią šiuo metu žymi tik koplytstulpis. Sužinojome, kad Kaugonių kaime buvo karinis aerodromas, kuriame leisdavosi rusų ir vokiečių bombonešiai. Kaugonyse vyko daug mūšių, nes kaimas turėdamas geležinkelį buvo patogi strateginė vieta. 1944 m. vyko vienas iš didžiausių partizanų ir reguliariosios armijos mūšių prie Šventojo Jono upelio. Šis upelis žymi Kaišiadorių rajono ribas su Vievio seniūnija.
Keliaudami po Kaugonis sužinojome, kad daugiausia šiame kaime buvo Petkevičių ir Kazakevičių šeimų, kad kaimas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 1506 metų ir kad kunigaikščio Aleksandro laikais Kaugonys buvo karališkas kaimas, nes kaimo žmonės mokėjo valstybinaim iždui mokesčius. Praplėtę žinias apie šį turtingą istorijomis kaimą vykome pailsėti prie netoliese esančio Zelvės ežero. Čia lauko pavėsinėje skaniai papietavome, surengėme viktoriną, žaidėme lauko ir stalo žaidimus, o kai kas net žvejojo.
Išvykos į Vilnių metu Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje apžiūrėjome vaikų skyrių, konferencijų salę, kino salę, foje, parodą, apsilankėme dirbtuvėlėse ,,Daryk pats“, kur galima susiprojektuoti kokį nors daiktą ir jį pasigaminti. Pabuvojome Vilniaus universiteto bibliotekoje, apžiūrėjome išpuoštas skaityklas, pirmąją observatoriją ir pirmuosius žvaigždžių stebėjimo instrumentus, pavaikščiojome universiteto koridoriais, apžiūrėjome šv. Jonų bažnyčią, viename iš kiemelių pasidžiaugėme fontano vandens čiurkšlių gaiva, pailsėjome ant gultų. Pratęsėme savo vizitą po Vilniaus senamiestį kiekvienas savu ritmu su galimybe atrasti savo sostinėje mielą kampelį.
Pažintinės ekskursijos į Kruonio seniūnijoje esančią sodybą ,,Gyvas kalnas“ metu vaikai susipažino su nuostabia gamta bei gyvūnija. Ūkio šeimininkai pasakojo, kuo šeriami gyvuliai, kur laikomas pašaras, kaip jie bendrauja tarpusavyje. Ūkyje vaikai pamatė skirtingų veislių ožkas, avis, arklius, naminius paukščius – vištas, kalakutus, balandžius. Visus stebino sodyboje esančių šunelių meilumas, galimybė iš arti pabendrauti, paglostyti jaukius gyvūnėlius. Apžiūrėję gyvūnėlius ir paukščius vaikai susirinko ūkininko sodyboje esančioje lauko pavėsinėje, pavalgė pietus, aptarė, ką įdomaus pamatė, sužinojo.
Dar viena įdomi diena stovykloje – išvyka į Vilniaus universiteto botanikos sodą Kairėnuose. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su botanikos sodo augmenija, vandens telkiniais, išgirdo botanikos sodo atsiradimo istoriją (įkurtas 1781 m.), grožėjosi gausia jurginų ir sukulentų kolekcija, stebėjosi gėlių gausa ir įvairove. Vaikai turėjo galimybę paskanauti vynuogių ir kadagio uogų, aplankyti įspūdingą japonišką sodą, pasižvalgyti apžvalgos aikštelėje, pasivaikščioti aukštaūgių liepų alėja, apžiūrėti ilgaamžius (apie 200 m.) uosius, tuopas, maumedžius.
Ačiū stovykloje dirbusiam kuratoriui Martynui Ambrizui, kultūros darbuotojai Nijolei Sedleckaitei, mokytojoms Virginijai Juzukonienei, Onutei Fylerytei, Olgai Ramenskajai, vairuotojui Aldui Dainauskui, virėjai Astai Petkevičienei.

Informaciją parengė Daiva Janonienė ir Olga Ramenskaja